Як одягатись до велоподорожі в холодну пору року?

З кожним днем кількість теплих сонячних днів зменшуеться, а вологих і прохолодних все більше. Тому сьогодні ми вирішили поговорити про одяг, який дозволить комфортно почувати себе на велосипеді відправляючись в осінню подорож. Наприклад на закриття велосезону в Карпатах

Оптимальний варіант — одягатися шарами. Тобто не пуховик поверх футболки, а кілька шарів досить легкого одягу, а зверху тонка, але не продувна і непромокаєма куртка. Сенс одягатися шарами полягає в тому, щоб ви, виходячи зі своїх відчуттів, могли регулювати температуру під одягом, знімаючи або одягаючи ту чи іншу річ.

Верхній шар (куртка)
Завдання верхнього шару одягу (куртки) полягає в захисті від вітру, дощу і снігу. Крім того, верхній шар повинен «дихати», щоб ви не зварилися у власному соку і не перетворилися після зупинки на крижинку.

Нижній шар (утеплення)

Якщо верхній шар служить для захисту від води і вітру, то нижній для тепла. Не рекомендується одягати вовняні светри, хб футболки і т.п. речі, в них ви дуже швидко спітнієте. Оптимальним варіантом є одяг з флісу. Деякі помилково називають його полартек, але це не правильно, тому що полартек Polartec — бренд, а фліс — це матеріал. Тобто можна сказати, що фліс від Polartec буде якісніше, ніж фліс невідомого походження. Так чому ж такий чудовий одяг з флісу?

Також у продажу є флісові куртки, в основі яких використовується Windbloc. Їх можна носити і замість верхнього шару. Але потрібно враховувати, що вони промокають.

Штани
Зараз можна придбати спеціальні утеплені велорейтузи. Як правило в них використовується той же Windstopper або Windtex. Зустрічаються повністю не продувні варіанти або із захистом від вітру тільки спереду. У більш холодну погоду під такі штани також можна одягати тонку термобілизну і зігріваючі наколінники. Якщо погода сира, йде дощ або мокрий сніг, то такі штани досить швидко промокають, тому зверху потрібно одягати штани з мембрани або  ж авізенту.

При покупці мембранних штанів потрібно враховувати те, що мембрана на п’ятій точці, від постійного контакту з сідлом, швидко зноситься і порветься. Існують спеціальні варіанти мембранних штанів з посиленим «сідничного місцем», наприклад вдала модель Vaude. Ось тільки знайти їх не просто.

На більш холодну погоду, коли стовпчик термометра опускається до -10С і більш, рекомендую придбати гірськолижні штани або утеплені штани для «матрацних» лижних прогулянок.

Взуття
Замерзлі ноги — велика проблема велосипедиста. На відміну від ходьби, стопа знаходиться практично без руху і вже при 0 температурі починає мерзнути навіть у теплого взуття. Не варто доводити справу до оніміння пальців. Чи відчуваєте, що ноги починають замерзати, спешьтесь і пройдіть хвилин 5-10 енергійним кроком.

Якщо ви катаєтеся не на контактах, тут тут вже вибирайте що подобається, для особливо екстремальних поїздок хоч валянки))  Також підійдуть трекінгові черевики, а в якості недорого практичного варіанту — берци, які можна купити в багатьох магазинах спорядження. При ходінні по глибокому снігу або їзді в сніговій каші, рекомендую одягати зверху бахіли, вони вбережуть від попадання снігу через край взуття.

Шкарпетки також бувають спеціальні, призначені для активних занять на вулиці, але вартість їх досить висока.  Ну і не забувайте в тривалі поїзздки  брати із собою запасні.

Шапка
Також дуже важливо забезпечити хороший захист голови від холоду і вітру. Найкраще для цього підходять спеціальні шапочки та балаклави з Windstopper’а і Windbloc’а. При виборі шапки варто враховувати, щоб вона добре поєднувалася з вашим шоломом. Можливо для зими вам доведеться придбати інший шолом. Не ризикуйте їздити без нього.

 

 

 

 

Рукавички
У веломагазинах ви можете придбати спеціальні утеплені велоперчатки. Але, як правило, вони всі розраховані на легкий мінус. Для більш серйозних морозів і тривалих поїздок рекомендую придбати товсті флісові рукавички.

Розробка сайту:WebLamas